برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
موردی یافت نشد

آبسردکن

آبسردکن

امروزه آبسردکن ها یکی از وسایل پرکاربرد در مکان هایی نظیر ادارات، فروشگاه ها، مطب پزشکان و غیره می باشند که در فصول سرد و گرم، آب خنک یا داغ در اختیار شما می گذارد.

آب سردکن ها انواع مختلفی دارند که با توجه به قابلیت های که دارند قیمت آن ها متفاوت می باشد.

آبسردکن یا آب سرد کن دستگاهی است که آب آشامیدنی را سرد و خنک می‌کند و در نهایت در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.

برخی از آبسردکن ها دو منظوره هستند بدین منظور که آب را هم سرد و هم داغ می‌کند.

انواع آبسردکن
  

  • آبسردکن  مخزن دار که مجهز به شناور هستند.
      
  •  آبسردکن  بابلر (بطری دار با قابلیت تعویض بطری)
      
  •   آبسردکن آنی (بدون مخزن آب آشامیدنی)

1. آبسرد کن مخزن دار

این آب‌ سرد کن‌ ها به آب لوله‌کشی وصل می‌شوند و مخزن آن‌ها توسط یک شیر مجهز به شناور همیشه پر می‌ماند و هم چنین برای آب اضافی که ممکن است در حین خوردن آب سرد پیدا شود، مستقیماً به مجرای فاضلاب وصل هستند. بیشتر این نوع را در شرکت‌ها و محل‌های عمومی می‌توان دید.

این نوع آب سرد کن‌ها معمولاً از یک سیستم پمپ حرارتی (مانند یخچال) برای خنک کردن آب استفاده می‌نمایند. لوله‌های اواپراتور به شکل لوله مسی به دور یک مخزن فلزی جوش می‌خورد.

آب وارد مخزن می‌شود و با مصرف برق توسط مدار خنک‌کننده، خنک می‌شود. با مصرف آب، شناور تعبیه شده در مخزن پایین می‌آید و شیر آب ورودی باز می‌شود تا مخزن پر شود.


2.آبسرد کن‌ های بابلر با بطری


منبع آب مصرفی در آن‌ها به صورت بطری‌های بزرگی است که به‌طور وارونه روی آب سرد کن قرار می‌گیرند و بعد از خالی شدن باید بطری خالی را با بطری جدیدی که پر از آب است جایگزین کرد.

این آب سرد کن‌ها نیز از پمپ حرارتی بهره می‌برند؛ اما اواپراتور به صورت صفحه‌ای است که جدا از مخزن بوده و آب در حجم کم با قرار گرفتن بر روی صفحه خنک می‌شود. این سیستم برای استفاده در مکان‌هایی با مصرف آب کم مناسب می‌باشد.

آبسرد کن آنی

این نوع آبسرد کن در سال ۲۰۰۷ میلادی اختراع و ثبت گردید. سیستم خنک‌کننده مورد استفاده همان پمپ حرارتی یا سیکل یخچال است.

اما امکانات ذخیره انرژی در سیستم تعبیه گردیده‌ است و منبع آب آشامیدنی که در مواردی منبع تجمع آلودگی هاست حذف گردیده‌است.

در این نوع از آبسردکن آب به صورت لحظه‌ای (آنی) خنک می‌گردد. از همین روی با افزایش نرخ مصرف آب دمای آب افزایش نمی‌یابد؛ لذا در ساعات پیک مصرف آب سرد نیز دمای آب ثابت و بین ۱۳–۹ درجه سانتیگراد می‌باشد.

ادامه مطلبShow less

فهرست

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم